Sıkca Sorulan Sorular

IPTV Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Sorular ve Cevapları

İnternet üzerinden TV yayınlarını ve film&dizi arşivini izleyebileceğiniz bir sistemdir. İnternet olan her yerden kullanabileceğiniz için kablolama vb işlemlere gerek kalmadığı gibi mobil olarak da kullanabilirsiniz.

İnternet erişimi olan tüm cihazlardan kullanabilirsiniz. Hiçbir programa ihtiyaç duymadan müşteri sayfanızdaki web TV ile kullanabileceğiniz gibi cihazınıza uygun programlar ile Smart TV'lerde, Android TV'lerde, Android TV Box'larda, iOS ve Android cep telefonlarınızda, tabletlerinizde, bilgisayarlarınızda, Xtream uyumlu olan uydu cihazlarınızda, Enigma2 yazılımlı media kutularında, Infomir marka Stalker Portal içeren MAG250, MAG320, MAG322 gibi tüm MAG cihazlarınızda kullanım sağlayabilirsiniz.

IPTV İzlemek için en az 12 Mbps internet hızı yeterlidir. Fiber internet tavsiye ediyoruz. ADSL&VDSL gibi bakır kablo altyapısından internet aldığınızda bölgenizde yoğun internet kullanımı olduğu saatlerde, özellikle de akşam saatlerinde internet hızınız yarı yarıya düşmektedir. Bu sebeple ADSL&VDSL olduğunda en az 24 Mbps hız tavsiye ediyoruz. Ayrıca, bağlantılarınızı WiFi yerine kablo ile sağlamanız önerilir.

Tüm IPTV server bilgisayarları yurt dışında bulunduğu için hız testi yaparken avrupada bir bölgeye hız testi yapınız. En doğru sonuç için test paketi oluşturarak müşteri sayfanızdan test etmeniz ve hız testi yapmanız gereklidir.

Tek bağlantılı paketleri sadece tek cihazda, çift bağlantılı paketleri aynı anda toplam 2 cihazda, üç bağlantılı paketleri de aynı anda 3 cihazda kullanabilirsiniz.

Tek bağlantılı paketinizi birden fazla cihaza yükleyebilirsiniz ancak sadece 1 yerde izleme yapabilirsiniz. Aynı anda başka bir cihazda açmayı denediğinizde bağlantı kurmanıza izin vermeyecektir. Mevcut yerden programı kapatıp en az 5 dakika bekledikten sonra diğer cihazınızda yayını açabilirsiniz.

Türkiye'den ödeme yapıp Türkiye sunucusundan paket alan müşterilerimiz Türkiye'de kullanabilirler. Yurt dışından ödeme yaparak yurt dışı sunucusundan paket satın alan müşterilerimiz dünyanın her noktasından kullanabilirler. Yurt dışı paketleri yurt dışı sunuculara bağlandığı için kısıtlama olmadan bağantı sağlayabilirler.

Web sitemizden kredi/banka kartınız ile online sistem üzerinden ödemenizi yapabilirsiniz. Ödeme yaptığınız anda bilgileriniz e-posta adresinize gönderilmektedir. E-Posta kutunuzdaki Önemsiz/Spam klasörünü kontrol etmeyi unutmayınız.

Birçok program; portal adresiniz, kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz ile açılmaktadır. Bunun haricinde Smart TV'lere web üzerinden de kurulum yapılabilmektedir. Bilgileriniz ile web sitemizden giriş yaptığınızda Kurulum KIlavuzları sayfasından size özel abonelik bilgileriniz ile tüm cihazların kurulum kılavuzlarına ulaşabilirsiniz.

Kurulum kılavuzlarındaki anlatımlar ile kurulum yapamazsanız bile endişelenmeyin. Whatsapp üzerinden talebinizi ileterek bizlerden kurulum hakkında bilgi isteyebilirsiniz.

Bazı telekom alt yapıları IPTV kullanımlarını engellemek için maç saatlerinde yurt dışına olan hızınızı düşürüyorlar. Bu durumda VPN ile kullanarak veya 4G internet üzerinden IPTV'yi kullanarak hız engellemesini aşabilirsiniz. Bu bizim tarafımızdan oluşan bir durum değildir.

Bandwidth Throttling adı verilen yurt dışına olan hızınızı yavaşlatma durumunun tam olarak ne olduğunu Ekşi Sözlük'te yazılan mesajlardan inceleyebilirsiniz.

Standart hız testi yaptığınız web siteleri veya programlar, otomatik olarak en yakın lokasyona olan hızınız ölçmektedir. Bu da sizi yanıltmaktadır. IPTV izlediğiniz server'lara olan hızınızı ölçmek için avrupa noktalarına olan internet hızınıza bakmalısınız. Bazı web sitelerindeki hız testleri ölçüm yapacağınız lokasyonu değiştirmenize izin veriyor ancak bir çoğu bu seçeneği sunmuyor.

Herhangi bir sorun yaşadığınızda o an olan hızınızı doğru ölçebilmek için web sitemizden bilgileriniz ile giriş yaparak Hız Testi menüsünden ölçüm yapınız. Bu sayfamızdan yapacağınız hız testi, avrupada bulunan server bilgisayarlarımıza olan hız testini yaptığı için gerçek hızınıza yakın bir hız testi yapmış olursunuz. Ayrıca, sadece download hızı değil, Ping(gecikme) sürenizin de bağlantınız için önemli detay olduğunu unutmayınız.

Türkiye'den ödeme yapıp Türkiye sunucusundan paket alan müşterilerimiz Türkiye'de kullanabilirler. Yurt dışından ödeme yaparak yurt dışı sunucusundan paket satın alan müşterilerimiz dünyanın her noktasından kullanabilirler. Yurt dışı paketleri yurt dışı sunuculara bağlandığı için kısıtlama olmadan bağantı sağlayabilirler.

IPTV Kullanırken bir anda bağlantınız gittiyse bunun bazı sebepleri olabilir.

- Şifreniz ele geçirilmiş olabilir, şifrenizi değiştirip yeniden kurulum yapınız.

- İnternet bağlantınızda anlık bir kopma yaşanmış olabilir. Modem ve modeme bağlı tüm cihazlarınızı en az 2 dakika kapalı tutarak sonra tekrar açınız.

- Birden fazla yerde yayın açık kalmış olabilir veya cihazınızdaki bağlantı tam kapanmamış olabilir. IPTV yayını alan cihazınızı tamamen kapatınız veya fişten çekiniz, en az 2 dakika kapalı kaldıktan sonra tekrar açınız.

Smart TV'lere yüklenen Smart IPTV, SS IPTV, Net IPTV, Set IPTV gibi uzaktan IPTV kurulabilen programlarınız için web sitemizden bilgileriniz ile giriş yaparak Destek Merkezi bölümünden talebinizi iletebilirsiniz.

Bunun haricinde uzak bağlantı sağlanıp internetinizin veya bağlantılarınızın kontrol edilebilmesi için bilgisayara ihtiyaç duyulmaktadır. Bilgisayarınız var ise kontrol sağlayabilmemiz için bilgisayarınıza AnyDesk programını yükledikten sonra programdaki ID numarasını müşteri sayfanızdaki Destek Merkezi bölümünden bizlere iletiniz. Teknik ekibimiz en kısa sürede bağlantı sağlayarak tarafınıza dönüş yapacaktır.

Teknik ekibin işlemleri talep sırasına göre yaptığını ve her an uzaktan bağlantı sağlayamayacağını hatırlatırız.